Oszczędna i ekologiczna izolacja domu

jak ocieplić domAby zapewnić sobie wysoki komfort termiczny zimą we własnym domu, konieczne jest zadbanie o odpowiednią izolację w takim budynku. Zapobiega to również wytrącaniu z budynku cennego ciepła, dzięki czemu można zaoszczędzić tu sporo pieniędzy – dobra izolacja sprawia, że nawet w czasie największych mrozów intensywne ogrzewanie domu nie jest konieczne; dbamy w taki sposób dodatkowo o nasze środowisko naturalne. W dodatku przy dodatnich temperaturach można całkowicie zrezygnować z ogrzewania swojego domu. Dobra ochrona termoizolacyjna to również doskonała ochrona domu przez szkodliwym działaniem promieni UV, niespodziewanymi anomaliami pogodowymi oraz różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Przygotowanie termoizolacji to proces na który składa się wiele różnych działań i etapów – mają one wpływ na to, jak w końcowym efekcie wygląda docieplenie danego domu. Aby zapewnić u siebie nowoczesną i skuteczną izolację warto nawiązać współpracę z profesjonalistami; jedynie oni będą w stanie stwierdzić, które rozwiązanie może być najlepsze akurat w danym budynku. Obecnie do zdecydowanie najskuteczniejszych sposobów na docieplanie domów należy natrysk pianki PUR; dzięki zastosowaniu jej można znacząco zmniejszyć energię potrzebną do efektywnego ogrzania całego budynku. Oczywiście, uzyskanie odpowiednich warunków w swoim domu jest jak najbardziej możliwe przez cały rok. Niestety, w niektórych przypadkach wiąże się to z koniecznością bardzo intensywnego ogrzewania całego budynku, co prowadzi jednocześnie do znacznych kosztów. Izolacja natryskowa prowadzi do znacznego zminimalizowania strat cieplnych w takim obiekcie i jednocześnie ograniczenia kosztów ogrzewania.

natrysk z pianki purW przypadku pianki PUR izolacja produkowana jest bezpośrednio na ocieplanym podłożu. Zaletą takiej izolacji jest fakt, że skutecznie i bardzo dokładnie przylega ona do dosłownie każdej powierzchni. Pozwala to na uzyskanie jednolitej warstwy pozbawionej jakichkolwiek szczelin czy spoin; eliminuje się również w taki sposób zjawisko powstawania mostków termicznych. Do najważniejszych zalet pianki PUR należy między innymi bardzo niski współczynnik przenikania ciepła; dzięki temu 1 cm takiej pianki może zastąpić 2 cm styropianu. Pianka stanowi również doskonałą barierę wodną i minimalizuje skraplanie się wilgoci na ścianach budynku. Jest bardzo odporna na upływający czas, dzięki czemu ani trochę nie traci ona swoich właściwości.