Niższe koszty utrzymania domu dzięki zakładaniu izolacji

zakładanie izolacji

W dzisiejszych czasach posiadanie ocieplenia domu jest konieczne nie tylko z przyczyn czysto prawnych, ale także w celu dbania o nasz portfel oraz środowisko naturalne. Naszym celem jest zawsze posiadanie komfortu termicznego w naszym domu, co oznacza odpowiednią temperaturę pomieszczeń przez cały rok. Jest to problem zwłaszcza w zimie, ponieważ trzeba wtedy zużywać bardzo dużo pali w celu uzyskania odpowiednich temperatur.

Odbywa się to ze stratami dla naszego domowego budżetu oraz dla środowiska naturalnego. By ograniczyć ilość zużywanych paliw, konieczne jest stworzenie systemu ocieplania domu, który pomoże nam dbać o naturę, obniży koszty ogrzewania, a także będzie chronił budynek przed działaniem promieni UV, ograniczy szkody mechaniczne w przypadku równych wypadków, jak również sprawi, że dom będzie bardziej odporny na działanie skrajnych warunków atmosferycznych, chociażby gradu.

Gwarantujące odpowiednie oszczędności systemy termoizolacji nie są łatwe do założenia. Muszą być odpowiednio wykonane i stosować dobrze dobrane materiały izolacyjne, by prawidłowo działać, więc warto jest skorzystać z pomocy ekspertów. Dobrze wykonana przez nich instalacja będzie nam potem służyła przez długie lata.

Opcja wartą rozważenia są natryski PUR, czyli jeden z najefektywniejszych obecnie systemów dbania o odpowiednie warunki termiczne w naszym domu. Stworzenie takiej izolacji sprawi, że w zimie i w lecie temperatura w domu będzie znacznie bliższa poziomowi komfortowemu dla domowników, a osiągniecie odpowiednich warunków będzie możliwe przy użyciu znacznie mniejszych nakładów energii. Oczywiście nawet bez izolacji Mozie jest uzyskanie wygodnego klimatu wewnętrznego, ale będzie to drogie. W czasie mrozów będzie to po prostu szalenie drogie. Izolacja termiczna piankami PUR umożliwia nam izolowanie ścian tak, że przenika przez nie bardzo mało ciepła. Możliwe jest to dzięki bardzo niskiej przepuszczalności termicznej pianek poliuretanowych oraz faktowi, że nie ma w nich żadnych spoin i tym samym nie tworzą się mostki ciepła. Mostki ciepła to poważny problem, ponieważ przenika przez nie bardzo dużo energii i jest ona tracona bezpowrotnie, a do tego jest to sposób dostawania się do wnętrza wilgoci.

Natrysk piankami jest bardzo wygodny, ponieważ pianki mają znakomite właściwości adhezyjne i przylegają do każdej powierzchni. Zmieszczą się też wszędzie, ponieważ na powierzchnie trafiają w formie płynnej, po czym ekspandują. Dwa razy cieńsza warstwa pianki zapewnia taką samą ochronę co warstwa styropianu, a do tego jest od niego.