Jak zastosować piankę poliuretanową

piana pur aplikacja

Nałożenie pianki poliuretanowej jest to czynność, która wydaje się prosta i tak rzeczywiście jest, gdy będą to wykonywać doświadczone firmy. Polega to na rozpyleniu pianki specjalnym agregatem, który pod ciśnieniem wystrzeli ja w kierunku tego elementu, który ma być ocieplony. Pianka się rozszerzy ponad 100 razy i szybko zastygnie.

Po przygotowaniu miejsca, jakie ma być docieplone instalować się będzie kotwy, które mogą służyć zawieszeniu płyt kartonowo – gipsowych, które instalowane sa po położeniu pianki. Należy zabezpieczyć wszelkie otwory okienne folią. Pracę postępują szybko i dlatego pianka świetnie się sprawdza. Będzie można ja również szybko nakładać także na deskowanie. Stworzy ona rzeczywiście szczelną warstwę. Natrysk jest prowadzony od dolu do góry, zaczyna się od krokwi.

Ważne będzie również przygotowanie podłoża do ocieplania metodą natrysku. Jeśli chodzi o drewno musimy sprawdzić jego wilgotność. Jeśli wynik będzie powyżej 60% należy odstąpić od docieplenia. W takim wypadku na początek będzie trzeba osuszyć materiał a potem dopiero rozpocząć prace. Na poddaszach stosuje się pianką otwartokomórkową, która będzie tańsza. Minimalna warstwa jaka nakłada się na poddasze to 15 cm, standardem będzie 18 cm. Jeśli nie mamy tyle miejsca można będzie stosować pianę zamkniętokomorowa, która może mieć 10 cm i będzie miała podobną wartość. Dzięki właściwościom pianki nie musimy stosować również folii paroprzepuszczalnych, choć niektórzy wykonawcy są do tej folii mocno przywiązani. Po nałożeniu pianki wykonuje się trzy warstwy, a tak naprawdę wystarczy założenie regipsów, których od piany nie musi oddzielić folia.

Inwestorowi będzie zostawać wyłącznie nadzorowanie nad pracami ekipy, która nakłada piankę. Na pewno warto będzie sprawdzić jej doświadczenie, referencję, sprzęt jaki posiada w dyspozycji. Można również dowiedzieć się jakie materiały będą stosowane. Kluczowe dla wykonania izolacji poddasza będzie także stosowanie pianki, która będzie pokrywała szczelnie całą powierzchnię. Problematyczne będą okolice stolarki okiennej, która musi być zabezpieczona nim prace będzie się rozpoczynać.