Pianka poliuretanowa do wykonywania izolacji natryskowych

izolacja natryskowaNa rynku izolacji od bardzo długiego już czasu praktycznie całkowicie dominują materiały tradycyjne. Mają one wiele wad, ale jednocześnie dostępne są w przystępnych cenach – dla wielu ludzi to właśnie cena jest głównym czynnikiem, którym kierują się w czasie takich zakupów. Decydując się na zastosowanie styropianu czy wełny mineralnej dokładne wypełnienie wszystkich pustek i szczelin będzie jednak niemożliwe. Załóżmy, że izolujemy dach o powierzchni 170 m2. W przypadku wełny i styropianu musi tutaj wystąpić około 2500 połączeń, których łączna powierzchnia może mieć nawet 5 m2. Innym problemem jest także izolowanie powierzchni o nieco mniej standardowych kształtach – przykładowo, sklepień łukowych. W takim wypadku wykonanie faktycznie szczelnej izolacji za pomocą tradycyjnych materiałów może być praktycznie niemożliwe.

Wystarczy jedynie zdecydować się na izolację pianką poliuretanową, aby wszystkie tego typu problemy zniknęły w mgnieniu oka. Jest to bardzo szybki i efektywny sposób na wykonanie izolacji, który w dodatku nie wytwarza żadnych odpadów i skutecznie dociera nawet do trudno dostępnych szczelin. Tworzy ona jednolitą warstwę pozbawioną jakichkolwiek połączeń, co niweluje również zjawisko powstawania mostków termicznych. W przypadku docieplania poddasza wełną mineralną trzeba poczekać minimum rok od założenia wierzby dachowej – podyktowane jest to koniecznością całkowitego wyschnięcia drewna. Również i taki problem może całkowicie zniwelować pianka poliuretanowa, którą można bez przeszkód nakładać od razu po zakończeniu prac.

właściwości poliuretanuPoliuretany to substancje, które towarzyszą nam w życiu codziennym praktycznie na każdym kroku – często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wykonuje się z nich całe mnóstwo przedmiotów codziennego użytku. Pianką PUR wypełnia się między innymi drzwi mieszkalne oraz drzwi chłodnicze, bramy, przegrody modułowe wewnętrzne oraz liczne pozostałe formowane elementy termoizolacyjne. Można ona być również stosowana jako materiał do produkcji brodzików, wanien, zabawek czy nawet elementów dekoracyjnych stosowanych w pomieszczeniach. W przypadku wykonywania z takiej pianki izolacji stosuje się specjalne urządzenia wysokociśnieniowe do jej nakładania. Stosuje się ją zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i przemysłowym. W głowicy maszyny następuje zmieszanie ze sobą dwóch komponentów systemu, co prowadzi do reakcji spieniania.