Ocieplanie poddasza pianą

pianka pur zaletyPo ociepleniu poddasza pianką poliuretanową uzyskujemy ciche i ciepłe wnętrze. Pianka poliuretanowa jest ponadto produktem ekologicznym, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu w którym zostanie ona zastosowana zawsze jest czyste i zdrowe dla wszystkich użytkowników; ilość kurzu, drobnoustrojów i alergenów zostaje tutaj znacznie ograniczona. W piance takiej nie znajdują się ponadto freony, które mają bardzo zły wpływ na ziemską warstwę ozonową; nie ma tutaj również substancji rakotwórczych ani żadnych rzeczy szkodliwych dla alergików. Izolacja taka jest bardzo szczelna, co zapobiega przenoszeniu hałasu. Praktycznie każdy z nas wie o tym, że poddasze należy do zdecydowanie najważniejszych elementów dosłownie każdego budynku. Jaki jednak jest tego powód?

Przede wszystkim ogrzane powietrze znajdujące się w środku budynku za sprawą naturalnych sił wędruje stale do góry. Stosowana na poddaszu piana bardzo dokładnie przylega do powierzchni, a następnie znacznie zwiększa swoją objętość – dzięki temu jest w stanie całkowicie wypełnić nawet najmniejsze szczeliny i szpary. Tak utworzona jednolita warstwa skutecznie chroni przed wszelką utratą temperatury przez poddasze. Źle izolowane poddasze pełne jest szpar, szczelin i mostków termicznych, przez co następuje tutaj znaczna utrata ciepła; w niektórych przypadkach może to prowadzić również do powstawania w takim wnętrzu pleśni. Dzięki dokładnemu natryskowi pianki poliuretanowej można skutecznie zniwelować tego typu zjawiska – pianka nie absorbuje bowiem wilgoci. W czasie adaptowania poddasza na część mieszkalną warto pamiętać o tym, że dobra izolacja stanowi przede wszystkim fantastyczną inwestycję dzięki której będziemy mogli znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania w całym domu.

pianka na poddaszePianka poliuretanowa Tecnopol TECNOFOAM G-2008 jest materiałem odznaczającym się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Firma ta zajmuje się wykonywaniem izolacji cechujących się najwyższym możliwym profesjonalizmem. Zawsze z najwyższą uwagą dba się tutaj o wszystkie indywidualne potrzeby każdego klienta, dużą uwagę przykłada się także do ekologii – sprawia to, że współpraca z nią absolutnie zawsze przynosi w stu procentach zadowalające efekty. Stosowana przez nią pianka bardzo szczelnie wypełnia całą powierzchnię dachu, całkowicie niwelując zjawisko odklejania się izolacji. Inwestorzy bardzo cenią ów materiał również za bardzo ciekawy wygląd. Idealnym potwierdzeniem jakości oraz trwałości stosowanej tutaj pianki jest fakt, że producent daje na nią 20 letnią gwarancję. Praktycznie od razu po jej zastosowaniu gołym okiem można zobaczyć, że pozwala ona na naprawdę znaczne oszczędności – rachunki za ogrzewanie w danym budynku zmniejszają się nawet o 50%.